Na początku był…

światłoWedług Biblii „na początku był chaos”, z którego stopniowo wyłoniła się światłość. Kosmologiczne badania zdają się potwierdzać tę wersję, a co było potem? Na to pytanie dość trudno znaleźć odpowiedź, bo świat ma już swoje lata.

Nazwiska badaczy, którzy zgłębiali tę tematykę wymieniać można bez końca. Niestety, jak dotąd nikt nie zdołał zebrać danych, które wyjaśniałyby, co działo się z ludzkością przed nastaniem cywilizacji Sumerów, która logicznie rzecz ujmując po prostu nie mogła być pierwszą. Dlaczego? Na to i wiele innych pytań odpowiedź odnajdziemy w publikacji Artura Sroki, pod tytułem „Giganci i anioły upadłe. Zakazane fakty”.

giganci

Czytelnicy, których zaintryguje tytuł początkowo mogą powątpiewać w wartość pozycji. Sytuacji tej nie można się dziwić, ponieważ w dzisiejszych czasach bardzo modnym jest zgłębianie wszelkiego rodzaju tajemnic, podawanie do wiadomości publicznej nieznanych faktów i kontrowersyjnych informacji. Szkoda tylko, że choć podobne treści cieszą się dość dużą popularnością ich realna wartość jest znikoma.

Na całe szczęście książka „Giganci i anioły upadłe. Zakazane fakty” pozytywnie nas zaskoczy. Oznacza to, że po lekturze nie poczujemy się biblistaoszukani lecz zaintrygowani. Autor nie jest bowiem rządnym sensacji pismaczyną lecz biblistą, który podawane informacje uzyskuje podczas wnikliwych badań, analizie bogatych materiałów źródłowych, czy „podziwianiu” dowodów kopalnych.

Treść początkowo może lekko nas szokować, ale co ciekawe, a nawet przyjemne, w trakcie czytania będziemy coraz bardziej otwarci, by poszerzać dotychczasowe horyzonty. W tym miejscu warto zaznaczyć, że osobom wierzącym może być łatwiej, ponieważ dla tej grupy istnienie tytułowych aniołów jest niepodważalne.

Dowiadując się, że jeszcze przed Potopem opisanym w Biblii, i nie tylko w niej, istniała wysoce rozwinięta cywilizacja, zaczniemy zadawać kolejne pytania. Naanioł szczęście na każde znajdziemy odpowiedz. Zrozumiemy, że ów niezwykła cywilizacja „narodziła się” w wyniku zakazanej miłości aniołów oraz ludzi. Piękna, prawie baśniowa historia, ale okazuje się bardzo realna niż mogłoby się zdawać. Czyżbyśmy żyli w niewiedzy?

Książkę trudno przypisać do konkretnego gatunku, bo miano literatury naukowej to za dużo, a literatury faktu troszkę za mało. Najbezpieczniej więc stwierdzić, że jest to lektura dla ciekawych świata, którzy chcą zetrzeć swe dotychczasowe przekonania z dużą dawką nowych informacji.

Trafione zdaje się też zdanie zamieszczone przez autora w Prologu:

„publikacja jest jedną z pierwszych tego typu książek na rynku polskim, która omawia w tak obszerny i niekonwencjonalny sposób zagadnienia związane z najwcześniejszą historią ludzkości, a jednocześnie nie obawia się dotknięcia tematów trudnych.”*

*Artur Sroka, Giganci i anioły upadłe. Zakazane fakty, Wydawnictwo Psychoskok 2014, s.4.

Więcej:

http://autorzy365.pl/jedyna-ksiazka-dedykowana-bojownikom-wiary_a4789 

http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=1017912

http://www.granice.pl/ksiazka,giganci-i-anioly-upadle-zakazane-fakty,1335980

http://www.czarymary.pl/p_888397_giganci_i_anioly_upadle_zakazane_fakty_artur_sroka