Czas jest nieubłagany, i choć robilibyśmy wszystko, by spowolnić zmiany jakieOsób Starszych, Emeryt Lub Rencista stopniowo odciska na naszym ciele, nadejdzie dzień, gdy starość zapuka do naszych drzwi.

Obawy, które możemy odczuwać są jak najbardziej naturalne i nieuniknione, ale świadomość, że ten etap życia można satysfakcjonująco wykorzystać bez względu na przeszkody jakie postawi przed nami życie powinna sprawić, że docenimy i właściwie wykorzystamy każdą chwilę.

Bankiet wysuszonych kasztanów w

Książka „Bankiet wysuszonych kasztanów”  autorstwa Joanny Stańdy to pochwała życia „tu i teraz”, która przekona nas, że dalekosiężne plany są niczym wobec wartości codziennych momentów. Życie potrafi płatać figle, więc warto docenić dziś, bo przecież nigdy nie wiemy co będzie jutro, jeśli oczywiście nadejdzie…

Autorka dotykając najbardziej istotnych aspektów życia zdołała ukazać starość i niedołężność jako naturalny, wielokrotnie trudny, a zarazem pełen wrażeń i niezapomnianych emocji etap życia.

Główne bohaterki, cztery bardzo charakterystyczne staruszki, którym Klawisze Alt, Twarz, Frau, Babcia, Ludziprzyjdzie poznać się na oddziale geriatrycznym zapewnią nam masę świetnej zabawy. Szpitalne warunki pozostawiają wiele do życzenia, dlatego bohaterki postarają się zrobić wszystko, by poprawić sobie warunki pobytu. Starych, niewygodnych lóżek, przestarzałego wyposażenia, wzbogaconego darami z WOŚP nie da się wymienić, ale istnieją sposoby, aby wpłynąć na głodowe racja żywnościowe, czy opieszałość pielęgniarek.

Zaradność seniorek jest godna podziwu, i zachęca do działania wiele osób, nawet szpitalnego kapelana, który odegra kluczową rolę w organizowaniu tytułowego bankietu. Wyruszając na „Bankiet wysuszonych kasztanów” z pewnością nie poczujemy się zawiedzeni, a gdy już poznamy nowe przyjaciółki zrozumiemy, że starość to najodpowiedniejszy moment, by doceniać każdą chwilę.

 

Więcej:

http://www.strefaautora.pl/3566,wyjatkowa-ksiazka-ktora-czyni-starosc-lzejsza.html

http://forum.gazeta.pl/forum/w,244905,162111047,162111047,Bankiet_wysuszonych_kasztanow.html

http://maniaczkawkrainieksiazek.blogspot.com/2016/08/przedpremierowo-bankiet-wysuszonych.html

http://www.wywrota.pl/ksiazka/36775-bankiet-wysuszonych-kasztanow-ksiazka-ni.html