Od dłuższego czasu dużo mówi się na temat coachingu, który jako interaktywnyGłośniki, Głośnik, Szkolenia, Coachingu proces wykorzystujący metody związane z psychologią ma na celu ułatwiać i kierunkować rozwój. Coachowie pracujący ze swymi podopiecznymi są niezwykle uważni, dlatego wychwytują ewentualne przeszkody, oceniają drzemiący w nas potencjał, by następnie wzmocnić nasze ego i dopingować nas w samodzielnym dążeniu do celu obranego w dowolnej dziedzinie.

Samo słowo coach, które najprościej moglibyśmy przetłumaczyć jako trener brzmi bardzo męsko, ale bądźmy szczerzy kobieta ze swoją wrodzoną intuicją i wrażliwością może sprawdzić się w tej roli doskonale. Zresztą najczęściej to kobiety muszą „zarządzać codziennością” i kierunkować działania własne i swej rodziny. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że dobry coach pomaga innym uczyć się, pobudza do myślenia, traktuje innych z szacunkiem i motywuje do świadomego dokonywania zmian, możemy stwierdzić, że wiele kobiet sprawdza się w roli coacha, choć absolutnie nie postrzega się w ten sposób, gdy dba, by dzieci odrobiły lekcje, a mąż naprawił kapiący zlew.

Coaching drogi

Jak widać metody wykorzystywane w coachingu doskonale sprawdzają się na co dzień, dlatego może warto poszerzyć swą wiedzę, by świadomie ukierunkowywać rozwój własny oraz osób z nami związanych? Poradnik „Coaching drogi” autorstwa Roberta Kozłowskiego ułatwi nam zadanie. Pozycja napisana przez coacha i doradcę, twórcę programów szkoleniowych z zakresu przywództwa, coachingu i zarządzania sobą, wprowadzi nas w tajniki coachingu.

Autor w obrazowy i jednocześnie łatwy do zrozumienia sposób tłumaczy podstawowe zasady, umiejętności oraz struktury rozmowy coachingowej w modelu Coachingu Drogi. W trakcie lektury bardzo szybko zdobywamy umiejętności, które następnie możemy sprawdzić wykonując zadania i ćwiczenia przygotowane specjalnie dla nas przez autora. Ostatecznie zrozumiemy, że „Coaching drogi” jest jak najbardziej dla nas i z pewnością wykorzystamy zdobytą wiedzę w wielu obszarach życia.

Książka do kupienia miedzy innymi: http://tylkorelaks.pl/583-coaching-drogi-9788379006267.html?search_query=coaching&results=3

Więcej na temat ksiażki:

http://autorzy365.pl/ksiazka/6859/coaching-drogi

http://dlalejdis.pl/artykuly/coaching_drogi_robert_kozlowski

http://www.wykop.pl/link/3305227/coaching-drogi-robert-kozlowski/