Gra logiczna „4 w linii” to planszówka wydana przez „Puzzlomatic”. Jest to gra oparta na koncepcji świetnie wszystkim znanej zabawy z lat osiemdziesiątych, w którą grało się z powodzeniem w domach i na podwórkach, a która nosiła nazwę „kółko i krzyżyk”. O ile jednak „ kółko i krzyżyk” jest przewidywalna i z łatwością można przewidzieć wynik w zależności od tego, kto rozpoczyna grę, to w przypadku „4 w linii” mamy zdecydowanie więcej możliwości i tym samym gra staje się nieprzewidywalna i złożona jak warcaby czy nawet szachy. Wzór gry powstał na bazie anglojęzycznego pierwowzoru pod tytułem „4 in line”. Jest to zatem sprawdzona na świecie koncepcja i trzeba powiedzieć, dobrze się sprawdzająca.

Zasady gry

Zasady gry są maksymalnie uproszczone. Każdy w kilka sekund pojmie je bez problemu, ale jak przystało na łamigłówkę mamy tak wiele możliwości zagrania, że tworzenie strategii rozgrywki to prawdziwa sztuka. Jest to rozrywka przeznaczona dla dwóch graczy lub dwóch zespołów graczy. Dysponują perforowaną planszą z otworami na kolorowe krążki. Otworów w planszy jest 42 i w nie wkładamy nasze krążki-pionki. Każdy gracz otrzymuje 21 krążków danego koloru. Zadaniem gracza jest ułożyć cztery swoje „pionki” w linii, może to być poziomo, pionowo lub ukośnie. Wygrywa ten, któremu uda się to jako pierwszemu. Na początku gry losowo ustalamy czyj ruch jest pierwszy, a potem ruchy wykonujemy na przemian. Prawda że bardzo proste? Ale tutaj zaczynają się schody — w trakcie gry musimy tworzyć strategie ułożenia naszej linii i zapobiegania uczynienia tego samego naszemu przeciwnikowi. Do ułożenia linii w konfiguracji 4 na planszy 42 otwory mamy ogromna liczbę kombinacji. Powoduje to, że gra nam się nie nudzi i za każdą rozgrywką rywalizacja zaostrza się. Gracz musi układać krążki-pionki najpierw w wyobraźni, tworząc sekwencje ruchów nawet kilka na przód, aby wyprzedzić swego rywala.

Gra równie zajmująca jak klasyczne warcaby, może nam się nie znudzić nigdy. My zaś jako gracze musimy mieć żyłkę do strategicznego myślenia. Zabawa i ćwiczenie logicznego myślenia gwarantowane. Polecam wszystkim zapalonym graczom i tym, którzy takimi zostaną po spróbowaniu tej gry.\

Grę możecie zakupić w sklepie TylkoRelaks.pl