Każdego roku niezliczone ilości osób na całym świecie decydują się podjąćPielgrzymka Do Mekki, Ludzie, Grupa, Osoby, Tłum wyzwanie, by wyruszyć na bliższą lub dalszą pielgrzymkę. Oczywiście ktoś mógłby nierozważnie stwierdzić, że pielgrzym to nie turysta, a jego trud bardziej przypomina „indywidualne misterium” niż aktywną ruchliwość przestrzenną pozwalającą poznawać nowe miejsca, osoby, kultury itp.

Jeżeli jednak dojdziemy do słusznego wniosku, że szeroko pojęta turystyka to najprościej mówiąc dobrowolnie zmieniane miejsca pobytu okaże się, że pielgrzym to jednak turysta, który zwiedzanie i poznawanie łączy z obszarem duchowym, który najwyraźniej ma dla niego ogromne znaczenie. Co więcej należy wziąć pod uwagę fakt, że wielu pielgrzymów potrafi pokonywać setki, tysiące kilometrów znojnej wędrówki pieszej, autokarowej, rowerowej itp., by dotrzeć do ustalonego celu. Oczywiście należy pamiętać, że stan zdrowia wielu pielgrzymów pozostawia wiele do życzenia, a mimo tego decydują się na podjęcie dość ryzykownego wyzwania, docierają na miejsce,  i ostatecznie „uskrzydleni” wracają.

Jak zgubić 15 kg napełniając swoją duszę. Moja droga miecza do Santiago de Compostella

Pielgrzymka zapewne niesie ze sobą wiele korzyści, a jedną z nich może pozostawać utrata zbędnego balastu zalegającego w sumieniu. Książka „Jak zgubić 15 kg napełniając swoją duszę. Moja droga miecza do Santiago de Compostella” jest na to dowodem. Autor, który odbył tytułową drogę pragnie podzielić się ze wszystkimi swymi wrażeniami i przy okazji udzielić kilku bezcennych wskazówek, które ułatwią ewentualną wyprawę wszystkim zainteresowanym.

Książka „Jak zgubić 15 kg napełniając swoją duszę” pokaże nam Hiszpanię z innej strony. Zamiast nadmorskich kurortów, wylegiwania się na plażach, beztroskich chwil spędzonych na lokalnych rozrywkach, przyjdzie nam odbyć znojną trasę, która przez hiszpańskie bezdroża, miasta, i wioski, doprowadzi nas do celu jakim jest grób Apostoła Jakuba. Na całe szczęście nie musimy obawiać się samotności ponieważ towarzyszyć będzie nam autor oraz pielgrzymi, których napotkał po drodze.

Strzałki, Kierunek, Od, Do Przodu, CelPieszo pokonamy 775 km szlak od granicy francuskiej w Pirenejach do Santiago de Compostela w Galicji. Po drodze będziemy podziwiać niezapomniane widoki, odwiedzać miejsca, których w innym wypadku nie zdołalibyśmy zauważyć na mapie, poznawać nieznane strony Hiszpanii i ich mieszkańców. Czas, który poświęcimy na tę wyprawę na pewno nie będzie stracony, ponieważ zyskamy możliwość poszukania odpowiedzi na pytanie: Dlaczego tak wiele osób z różnych stron świata decyduje pokonać tę Drogę?

Na Drodze miecza do Santiago de Compostella spotkamy ludzi w każdym wieku, obok sportowców zauważymy niedołężnych, studenci idą zaraz obokSilhouettes, Ludzie, Pracownik, Zmierzch profesorów, pracowników fizycznych, i przedstawicieli wszystkich grup zawodowych. Na tej drodze różnice zdają się zacierać, bo nie ma znaczenia nasze pochodzenie, pleć, poziom wykształcenia, a nawet wyznawana wiara lub jej całkowity brak, liczy się jedynie wspólna Droga.

 „Jak zgubić 15 kg, napełniając swoją duszę” to jedyna w swoim rodzaju powieść drogi, którą możemy potraktować jako przyjemną lekturę, lub fantastyczny poradnik, który warto będzie zabrać ze sobą jeżeli zamierzamy wyruszyć tą sama trasą. Kto wie, może dzięki temu podobnie jak autor stajemy się silniejszymi fizycznie i duchowo ludźmi…?

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/Jak-zgubi%C4%87-15-kilogram%C3%B3w-nape%C5%82niaj%C4%85c-swoj%C4%85-dusz%C4%99-146365985713488/?fref=ts

http://tylkorelaks.pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=jak+zgubi%C4%87&submit_search=

http://www.globtroter.pl/artykuly/3123,polska,zwrot,podatku,vat,dla,polskich,turystow.html