Przyszłość, Kryształowa KulaChoć może wiele osób otwarcie szydzi ze wszystkich, którzy w szarej codzienności dostrzegają „Coś” więcej, musimy przyznać, że zwolenników praktyk magicznych lub pseudomagicznych jest cała masa. Gdy jedni z lubością oddają się wróżeniu z kart, sprawnie posługują wahadełkiem, czy szepczą „magiczne” słowa inni co jakiś czas korzystają z usług wróżek, jasnowidzów lub po prostu dogłębnie analizują horoskopy.

Innymi słowy musimy przyznać, że ten „inny” świat jest obecny w naszym życiu, i wielokrotnie zdajemy sobie z tego sprawę choć realizm dnia codziennego nakazuje nam wypierać tę świadomość. Książka  „Wicca – religia czarownic” skierowana jest do wszystkich, którzy wątpić nie chcą, a nawet są zdecydowani, by ujrzeć więcej. Potwierdzenie odnajdujemy we wstępnych słowach autorki:

 „Wicca – religia czarownic dla tych, którzy chcą wiedzieć i zrobić pierwszy krok, by doświadczyć”.

Okładka

Obszerna prawie 300 stronicowa pozycja „Wicca – religia czarownic” uświadomi nam czym jest wicca, dzięki czemu będziemy mieli okazje zastanowić się czy na pewno chcemy się w to „bawić”. Autorka dołożyła wszelkich starań, by wtajemniczyć czytelników, dlatego najpierw poznamy ją samą, a potem krok po kroku wkroczymy na nową ścieżkę.

Ogromną zaletą pozycji „Wicca – religia czarownic” pozostaje świadomość, żePentagram, Oko, Tło, Magia, Znaków autorka niczego nie wmusza nam na siłę. Wręcz przeciwnie prezentuje swą wiedzę zaznaczając, że wicca prosta i tania nie jest. Dlaczego? Ponieważ wicca to religia, która pomaga odnaleźć siebie ale wielokrotnie wymaga dość kosztownych podróży. Jeżeli wiemy czego chcemy od życia lub chociaż staramy się tego dowiedzieć to wicca na pewno nam się spodoba, jeżeli nie, może kiedyś powrócimy do tematu?

„Wicca to religia dla kochających życie, dla pasjonatów, dla ludzi zakochanych, ale i dla tych, którzy właśnie tej pasji, miłości i radosnego uniesienia szukają. Wicca to religia, która pomaga odnaleźć siebie, ponownie nawiązać związek z naturą i jej cyklem, ożywić zaspaną duchowość i poznać ludzi, którzy nie obawiają się być niepowtarzalnymi i szczęśliwymi.”

Raj, Eden, Adam I Ewa, ChrześcijańskiPrzytoczony cytat rozpościera przed nami obraz pełen szczęśliwości. Świat harmonii i radości, w którym zwinni niczym sarenki ludzie biegają po łące za motylkami;) Utopia, czyż nie? Wicca aż tak bezproblemowa nie jest, więc nie nastawiajmy się, że nagle doznamy nirwany. Autorka wskazuje nam drogę ze wszystkimi jej plusami i minusami jednocześnie ostrzegając, że ewentualne błędy mogą być przykre.

Pomijając nauki, które pobierzemy jedynie sięgając po lekturę najważniejsze, że książka „Wicca – religia czarownic” dowodzi, że we współczesnym świecie jednak można zostać czarownicą, choć pogodzenie przyziemnej codzienności z „wylotami” na sabat może być kłopotliwe;) Miotły może nie dosiądziemy, i księcia zaklętego w żabę też nie będzie ale jest na tyle dużo mocy i pozytywnej energii, że warto. Uwaga, każda czarownica jest jedyna w swoim rodzaju więc musi poznać swą siłę, i teraz pytanie- jaką docelowo mogłybyśmy mieć MY?

Mówiąc o książce „Wicca – religia czarownic” nie sposób także pominąć osobyCzarownica, Halloween, Kapelusz, Kostium autorki, która naprawdę nie ma brodawek i czarnego kota na ramieniu. W zasadzie gdybyśmy spotkali na ulicy Agnieszkę Mojmirę Antonik, stwierdzilibyśmy, że mija nas zwyczajna, atrakcyjna kobieta. Jest tak, ponieważ Agnieszka Mojmira to prawdziwie współczesna czarownica, czyli z jednej strony nauczyciel, matka i żona, a z drugiej, wiccanka inicjowana w tradycyjny brytyjski kowen, która co miesiąc „lata” na sabat, by wspólnie świętować zmiany zachodzące w przyrodzie i troszkę poczarować. Uwaga, Mojmira wiele nauczyła się od swej duchowej babci czarownicy. Zresztą przekonamy się o tym w trakcie lektury, szczególnie gdy wspomniana zostanie inicjacja.

Liczne zdjęcia, odwołania, linki sprawiają, że poznajemy „niby zwyczajnych” ludzi, którzy na co dzień obcują z magią, i nagle zdajemy sobie sprawę, że tuż obok jest inny świat. Książkę „Wicca – religia czarownic” czyta się niezwykle przyjemnie ponieważ autorka nie poskąpiła nam swego humoru i pozytywnego nastawienia do świata. Nawet jeżeli nie zamierzamy pretendować do tytułu czarownicy, warto przyjrzeć się jak inni doceniają życie i wszystko co nas otacza.

więcej na temat książki:

http://autorzy365.pl/ksiazka/3264/wicca-religia-czarownic

http://mojmira.blogspot.com/p/publikacje_04.html

http://siliniez.blogspot.com/2013/11/agnieszka-mojmira-antonik-wicca-religia.html

http://cyfroteka.pl/ebooki/Wicca-religia_czarownic_dla_tych__ktorzy_chca_wiedziec_i_zrobic_pierwszy_krok__by_doswiadczyc-ebook/p86003i120014