Zarobić milion, pół lub chociaż ćwierć chciałby każdy, a może jednak nie? Słowo zarobić wiąże się z koniecznością zrobienia czegokolwiek na rzecz zmiany obecnej sytuacji, a przecież większość z nas wolałaby wysłać kupon luk kupić zdrapkę i w momencie, bez wysiłku dołączyć do grona najbogatszych. Zresztą przyznajmy nawet nie najbogatszych, bo kilkaset lub kilkadziesiąt tysięcy też choć na moment odmieni nasz los.

Jak widać marzenia o dostatku nie zawsze oznaczają, że zgodnie z prawdą odpowiedzielibyśmy na pytanie – Czy chcesz zarobić milion? Jeżeli jednak dojdziemy do wniosku, że jednak chcemy, sięgnijmy po książkę „Każdy może zarobić milion”.

Każdy może zarobić milion - cover

Sięgając po książkę  „Każdy może zarobić milion” nie oczekujmy, że już samo ujęcie jej w dłoniach sprawi, że powiększy się stan naszego konta. Oczywiście fakt, że zdecydowaliśmy się skorzystać ze wskazówek, których udzieli nam „bogatszy”, pozwala wnioskować, że jesteśmy na dobrej drodze ale nim sześć zer stanie za jedynką będziemy musieli troszkę poczekać.

Pieniądze, Euro, Zysk, Waluty, DolaraAutor pozycji- Mariusz Sander wskaże nam właściwy kierunek i dobitnie dowiedzie, że naprawdę „Każdy może zarobić milion”. Pojawia się tylko pytanie, czy na pewno jesteśmy gotowi zmienić dotychczasowy sposób myślenia? Jeżeli tak, książka zaspokoi nasze oczekiwania, pozwoli uwierzyć, że jutro będzie lepsze, i poczuć smak finansowej wolności. Jeżeli jednak nie, prawdopodobnie odłożymy ją na bok, by po czasie dojść do wniosku, że jednak warto spróbować, bo można jedynie zyskać.

Poradnik „Każdy może zarobić milion” czyta się przyjemnie, bo choć autor przemawia do nas rzeczowo, był na tyle miły, że fachową terminologię zastąpił zgrabną polszczyzną, która jest gwarancją pełnego zrozumienia.  Nim osiągniemy pełną wiedzę, która pozwoli nam wprowadzać znaczące zmiany będziemy musieli zastanowić się: dlaczego do tej pory nie zdołaliśmy osiągnąć bogactwa? Co wpływa na nasze niepowodzenia? Czemu tkwimy w martwym punkcie? itp. …  Okazuje się bowiem, że nasz sposób postrzegania świata ma tutaj kluczowe znaczenie, a niektóre błędne wzorce niestety powtarzamy od lat.

Mariusz Sander najpierw zobrazuje nam jak destrukcyjny wpływ wywarła na nas edukacja szkolna, która zdaje się upośledzać i zacierać zdolności, które odpowiednio ukierunkowane mogłyby przyczynić się do osiągnięcia przez nas sukcesu. Tutaj warto przytoczyć dwa fenomenalne cytaty z wnętrza książki:

 „Nie od dziś wiadomo, że szkoła zabija indywidualizm i produkuje masy takich samych szarych ludzi.”

” Szkoły zostały zaprogramowane do produkowania dobrych pracowników, zamiast dobrych pracodawców”

Pieniądze, Złota, Waluty

Gdy książka  „Każdy może zarobić milion”, przeprowadzi nas przez lata szkolne przyjrzymy się wpływowi domu rodzinnego. Autor podał świetne, życiowe przykłady, dlatego z łatwością ujrzymy samych siebie, znajomych czy sąsiadów. Bardzo szybko zrozumiemy, że wszystko co obserwowaliśmy jako dzieci odcisnęło na nas piętno, które ma niestety wpływ na nasz światopogląd, sposób postrzegania niektórych sytuacji, czy podejmowania decyzji. Bądźmy szczerzy ojciec, który po pracy dosłownie scalał się z kanapą, by narzekać oglądając wiadomości: „jaki ten cholerny system jest niesprawiedliwy”,  na pewno nie budował w naszych oczach pozytywnego obrazu świata „dorosłych pracujących”, podobnież jak matka, która przytłoczona codziennością powtarzała: „Widzisz całe życie człowiek tyra jak wół, i co z tego ma?”. Zderzymy się także, ze stereotypowym myśleniem, błędnymi przekonaniami i nagle okaże się, że nie próbowaliśmy, nie ryzykowaliśmy, nie dlatego, że jesteśmy ostrożni i rozważni, lecz dlatego, że w naszym umyśle krąży pełno śmieciowych myśli typu: „ nie ma sensu”, „nikomu się to nie udaje”, „nie warto ryzykować”, i oczywiście lubimy poprzyglądać się innym, bo przecież „bezpieczniej” w kupie, lub schowaliśmy w podświadomości całą masę „złotych komplementów” typu: „nie uda ci się”, „jesteś do niczego”, „tacy jak ty to…” itp., itd.

I tutaj kolejny wspaniały, skłaniający do myślenia cytat:Pieniądze, Oszczędzać, Płacić, Rachunki

 „Myśl niezależnie, zamiast towarzyszyć tłumowi.”

Następnie książka „Każdy może zarobić milion”, wskaże nam, że bogactwo jest stanem umysły, i na boga, przyznamy autorowi racje. Mała dygresja dla lepszego zrozumienia: Mamy sytuację- pojawia się możliwość zainwestowania w intratny biznes, choć oczywiście należy ponieść pewne ryzyko i wyłożyć środki. Co robi biedny lub niezbyt zamożny? Myśli, przelicza, kalkuluje, boi się, bo przecież lepsza stara bieda…,czyż nie? Bogaty postrzega inaczej, i tu znów obrazujący wszystko cytat:

 „Bogaci skupiają się na szansach, biedni na ograniczeniach”

 

Pieniądze, Euro, Zysk, Waluty, DolaraPozycja „Każdy może zarobić milion” pozwoli nam poznać 4 typu ludzi należących do klasy pracującej: Typ 1. POŻYCZKOBIORCY,

Typ 2. OSZCZĘDZAJĄCY – drobni ciułacze,

Typ 3. ZNIECHĘCENI I ZAWIEDZENI,

Typ 4. SZYBCY I WŚCIEKLI, i tu gwarantowane, że każdy z nas postara się przypisać do konkretnej grupy. Zdobędziemy oczywiście jeszcze całą masę przydatnych wiadomości, a wszystko po to, by ostatecznie poznać największe przeszkody w osiągnięciu zwycięstwa i znaleźć klucze do poprawy sytuacji finansowej.

„Każdy może zarobić milion” to naprawdę świetny poradnik, który przede wszystkim pozwoli nam zmienić sposób myślenia, a czy zechcemy wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności, by choć zbliżyć się do miliona,  to już tylko nasza sprawa…

Ceny, Finansów, Biznesu, Bogactwo

Więcej na temat książki:

http://qulturaslowa.blogspot.com/2016/02/mariusz-sander-kazdy-moze-zarobic-milion.html

http://onepress.pl/ksiazki/kazdy-moze-zarobic-milion-mariusz-sander,e_139f.htm

http://www.granice.pl/ksiazka,kazdy-moze-zarobic-milion,5129724

http://www.bookhunter.pl/ksiazka/14257/kazdy_moze_zarobic_milion.html