Nie od dziś wiadomo, że klucz do szczęśliwego, pełnowartościowego życia, każdy z nas skrywa wewnątrz siebie. Problem polega na tym, że nie potrafimy go odnaleźć, a szkoda…, bo wtedy otworzyłyby się przed nami wszystkie drzwi.

Książki Wojciecha Filabera niosą ze sobą masę pozytywnej energii oraz wiary, że jednak może być lepiej. Bez względu na to, którą pozycję wybierzemy na początek, autor bardzo szybko przekona nas, że jest wiedza, o której nie mieliśmy zielonego pojęcia, a mieć powinniśmy.

Przeglądając książki autora, warto zacząć od pozycji „Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji. Życie i dziedzictwo największych mistrzów medytacji”. Książka, jak oczywiście za sprawą sugestywnego tytułu mogliśmy się domyśleć wprowadzi nas w tematykę medytacji, która znana jest od tysięcy lat, więc nikt nie musi nas już przekonywać, że warto dowiedzieć się na ten temat troszkę więcej.

Okładka

Wyjątkowość pozycji „Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji. Życie i dziedzictwo największych mistrzów medytacji”, polega na tym, że autor nie proponuje nam suchego wykładu lecz obrazowo ukazuje co My możemy uzyskać korzystając z medytacji, i na jaką poprawę jakości życia i zdrowia umysłowego możemy liczyć. Warto wiedzieć, że Wojciech Filaber tworzył treść książki  korzystając z lat doświadczeń mistrzów medytacji, którzy poświęcili znaczną część swojego życia na wewnętrzną obserwację procesów zachodzących w umyśle. Jednym słowem zyskujemy pewność, że pobieramy naukę od najlepszych!!!

„Medytacja umożliwia skoncentrowanie się na tworzeniu doświadczenia w obecnym momencie zamiast pozostawania umysłem w przeszłości, która nie jest w żaden sposób realna lub też tworzenia obecnego doświadczenia z przyszłości, która jeszcze nie nastąpiła.”

Uwaga! Książka doczekała się wydania anglojęzycznego.

Kolejna, warta polecenia książka to „Sekretna hawajska metoda przebaczania i akceptacji”. Tym razem Wojciech Filaber zapozna nas z tematyką zgubnych przekonań, czyli negatywnych myśli, które zaśmiecają nasz umysł wpływając na sposób postrzegania siebie i świata. Bądźmy szczerzy, każdy z nas karmi się myślami w stylu: „nie dam rady, nie potrafię, jestem taka, czy taki” itp. … ,itd.

W zasadzie wszystko co robimy oparte jest na przekonaniach, bo nawet ubrania, czy potrawy dobieramy kierując się wcześniej utartymi przekonaniami.

Okładka

„Sekretna hawajska metoda przebaczania i akceptacji” uświadomi nam siłę negatywnych przekonań i co najważniejsze wskaże jak się ich pozbyć. Książkę potraktujmy jako praktyczny poradnik, który zamiast wykładu wiadomości z zakresu psychologii zaoferuje nam wiedzę na temat Huny, metody Ho’oponopono oraz stanu „zero”. Poznamy i z łatwością wykorzystamy nieznane nam metody oczyszczania umysłu zaczerpnięte z „hawajskich sekretów”, a potem pozostaje już tylko cieszyć się nowym życiem.

„Za pomocą metody Ho’oponopono osoba jest w stanie ponownie połączyć się z prawdziwym i autentycznym wnętrzem – połączyć się ze źródłem energii i wolności oraz rozpoznać wszelkie nieprawidłowości, które funkcjonują w umyśle.”

 

„Huna i Ho’oponopono: Starożytna wiedza współcześnie” to kolejna książka Wojciecha Filabera, która znów „zabierze” nas na Hawaje, by dzięki tej pełnej optymizmu cywilizacji uczyć się żyć na nowo, czyli tak, by świadomie kształtować swój byt. Gdy zrozumiemy czym są Huna i Ho’oponopono, staniemy przed wyborem, czy chcemy kreować swój los, czy pozostać w obecnym punkcie? Gwarantuje, że każdy zapragnie dokonać zmiany, i „dogadać się” ze swym umysłem. Przekierowując niektóre procesy myślowe i „programując się” na nowo dajemy sobie szansę na nowe, lepsze jutro.

„Huna umożliwia odkrycie nowego sposobu funkcjonowania, ujrzenie prawdziwej natury własnego umysłu, który istnieje poza nieracjonalnymi myślami.”

 Okładka

Wojciech Filaber jest autorem o pokaźnym dorobku, dlatego możemy również sięgnąć po pozycje: „Kluczowe różnice pomiędzy teorią snów Zygmunta Freuda i Carla G. Junga”, która wskazuje różnice pomiędzy teorią snów Zygmunta Freuda, a Carla Gustawa Junga. (Pozycja polecana wszystkim, którzy korzystają z senników). Kolejna warta polecenia pozycja to „Przyczyny powstania konfliktów zbrojnych w XX wieku na podstawie teorii archetypów i nieświadomości zbiorowej Carla G. Junga”, która w oparciu o teorie Junga wyjaśnia przyczyny powstania  największych konfliktów  zbrojnych w historii świata.

„Jung twierdzi, że historyczne warstwy snów odzwierciedlane są na podstawie materiału genetycznie dziedziczonego za pomocą istnienia wrodzonej warstwy zorganizowanej w mózgu.”

OkładkaOkładka

Uwaga, „perełką” pośród książek Wojciecha Fliebera„Historyjki dla dzieci w języku polskim i angielskim cz. I”. Pozycja zawiera 10 dwujęzycznych (polsko-angielskich) opowieści dla najmłodszych i jest przeznaczona dla dzieci dwujęzycznych oraz tych, które dopiero zaczynają naukę. Autor na stałe mieszka w Londynie i tam kończył studia, więc zyskujemy pewność, że ma odpowiednią wiedzę, by zajmować się tematyką.

Okładka

Więcej na temat książek autora:

http://czyje.blogspot.com/2014/02/sekretna-hawajska-metoda-przebaczania-i.html

http://www.polityka.pl/forum/1166954,przemien-siebie-i-wlasne-wnetrze-za-pomoca-medytacji—wojciech-filaber.thread

http://www.dobre-ksiazki.com.pl/szukaj/filaber+wojciech.html?gclid=CMHXp8yOz8oCFQ2eGwodsvgFyw

https://www.youtube.com/channel/UC27zCKOHis81WMpyYCBg5SQ

http://moznaprzeczytac.pl/przemien-siebie-swoj-swiat-i-ludzi-wokol-wojciech-filaber/

http://ivka86.blogspot.com/2013/10/przemien-siebie-swoj-swiat-i-ludzi-woko.html

https://woblink.com/e-book,pozostale-psychoskok-huna-i-ho-oponopono-starozytna-wiedza-wspolczesnie-wojciech-filaber,21783