Spalonym mostem w zasadzie nie powinno nawet próbować się przechadzać, bo wszyscy wiemy jak podobna wędrówka może się skończyć. Gwarantuje jednak, że „Spacer spalonym mostem”, na który zaprasza nas Katarzyna Kasior warto odbyć.

W zasadzie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie warto „palić za sobą wszystkich mostów”, a na te niektóre warto jednak wrócić nawet jeśli ryzyko jest wysokie. Zresztą w życiu codziennym często wracamy do sytuacji, zdarzeń, i osób, które tylko pozornie pozostały daleko za nami, więc kolejny „Spacer spalonym mostem” na pewno nam nie zaszkodzi.

Książkę czyta się niezwykle lekko pomimo, że jej nietypowa struktura dosłownie rozwidla akcje abyśmy mogli wraz z główną bohaterką stanąć przed prawdopodobnie najważniejszą decyzją w życiu. Wyjątkowe jest to, że odbywając „Spacer spalonym mostem” będziemy mogli „poznać przyszłość”, to znaczy sprawdzić jak potoczy się los bohaterki gdy wybierze jedną z dróg, którą postawi przed nią los.

Okładka

 

W tym miejscu należy przyznać, że „Spacer spalonym mostem” możemy nazwać literaturą przeznaczoną dla kobiet ponieważ Katarzyna Kasior prezentując nam historie Adrienn oraz Dávida Fázekása uwydatnia tematykę toksycznych relacji. W codziennym życiu nigdy nie będziemy mieć okazji sprawdzić, co by było gdyby?, ale przyglądając się tym fikcyjnym postaciom z łatwością ocenimy sytuację, i może wiedzę tę wykorzystamy we własnym życiu.

Warto podkreślić, że Katarzyna Kasior z wykształcenia jest psychologiem, więc choć historia jest fikcyjna dogłębnie porusza tematykę toksycznych relacji, która jest znana większości kobiet.

W zasadzie pozycje możemy potraktować, jak trochę „inaczej” napisany poradnik, który obrazowo, rzeczowo, momentami dosadnie, i niezwykle wciągająco, ukazuje realia życia w toksycznym układzie.

Więcej na temat książki:

https://katarzynakosior.wordpress.com/

http://www.portal-pisarski.pl/czytaj/41011/spacer-spalonym-mostem-katarzyna-kosior-streszczenie

https://www.facebook.com/KatarzynaKosiorSpacerSpalonymMostem

http://woblink.com/e-book,powiesci-dla-kobiet-psychoskok-spacer-spalonym-mostem-katarzyna-kosior,17920

http://cyfroteka.pl/ebooki/Spacer_spalonym_mostem-ebook/p0061836i006

http://autorzy365.pl/spacer-spalonym-mostem-debiut-literacki-katarzyny-kosior_a1452