Niestety nikt nie zaoferuje nam mapy życia z zaznaczonymi punktami, które warto odwiedzić lub omijać szerokim kołem, dlatego niejednokrotnie zdarza nam się pobłądzić. Książka autorstwa Dariusza Krzywdzińskiego„Odnaleźć siebie”, pozwoli nam podejrzeć jak „błądzą inni”, dzięki czemu może sami wrócimy na właściwą ścieżkę?

Książkę „Odnaleźć siebie” czyta się naprawdę szybko, ponieważ wartka akcja wciąga od pierwszych stron. Lubiący sensację na pewno się nie zawiodą ponieważ z bezpiecznej odległości będziemy przyglądać się rozpracowywaniu europejskiego szlaku, którym Al Kaida przerzuca terrorystów i kandydatów na terrorystów na zachód naszego kontynentu.

Okładka

Musimy przyznać w tym miejscu, że zrządzeniem losu tematyka zdaje się niezwykle aktualna skoro świat drży przed kolejnymi atakami terrorystycznymi.

„Odnaleźć siebie” to oczywiście nie tylko świetnie napisana powieść sensacyjna, ponieważ Dariusz Krzywdziński pozwala nam bardzo zbliżyć się do bohaterów, którym nie są obce emocje i egzystencjalne dylematy. W tle pojawi się miłość, a rozważania natury psychologicznej zmuszą nas do myślenia.  Podążając za fabułą będziemy zmuszeni poszukiwać sensu istnienia wraz z głównym bohaterem ale po zakończeniu lektury pewnym jest, że spędzimy jeszcze nie jedną chwilę na rozważaniu zasadności i sensu własnego istnienia.

„Poszukiwanie sensu istnienia, pozostawianie za sobą tego, co ludzie zwą przeszłością. Czy można uciec od siebie, na jaki szczyt trzeba by wejść, żeby widzieć siebie? Na jaki dach świata ja muszę się wdrapać, czy istnieje moja góra? Wbiłem wzrok w przestrzeń za oknem, jak szybko pozostawiam za sobą przeszłość: drzewa, domy, l spieszących ludzi… Dokąd ten pęd mnie zabierze? Tak, muszę ją pozostawić, inaczej nie wejdę w teraźniejszość.”

Więcej na temat książki:

http://recenzjemystic.blogspot.com/2014/07/przedpremierowo-dariusz-krzywdzinski.html

http://www.psychologiczne-testy.pl/odnalezc-siebie-krzywdzinskiego.html

http://autorzy365.pl/dariusz-krzywdzinski-odnalezc-siebie_a1783

http://autorzy365.pl/czy-jestes-w-stanie-odnalezc-siebie_a684

http://autorzy365.pl/wywiad-z-dariuszem-krzywdzinskim_a1805

http://forum.gazeta.pl/forum/w,244905,152239012,152239012,Odnalezc_siebie_Dariusz_Krzywdzinski.html

http://www.granice.pl/ksiazka,odnalezc-siebie,1326171