Istnieją książki, których nie sposób przypisać do jednej określonej kategorii i taką pozycją z pewnością jest „7 kobiet mafii” Mateusza Wieczorka. Na pewno jest to świetny kryminał, bo książka trzyma w napięciu, zawiłość akcji sprawia, że możemy uznać także, że jest to thriller, czarny humor, który jest gwarancją, że nie jeden raz zaśmiejemy się do łez, iż jest to czarna komedia, a elementy fantasy, że jednak książka „nie z tego świata”.

Najłatwiej będzie więc stwierdzić, że „7 kobiet mafii” to pozycja nieprzeciętna, która zaspokoi oczekiwania najbardziej „wybrednych” czytelników. Pozycja świetnie pląta ze sobą różne gatunki literackie ale o jej wyjątkowości świadczy również fakt, że Mateusz Wieczorek buduje fabułę wielowymiarową. Świat przedstawiony będziemy oglądać oczyma kilku postaci, dzięki czemu lepiej wnikniemy w ich wnętrze, i już po chwili wybierzemy „ulubieńca”, bo trzeba przyznać, że czytając, zawsze wybieramy sobie bohatera, któremu najczęściej pozostajemy wierni do końca.

Okładka

„7 kobiet mafii” to również książka „niebezpieczna” ponieważ przyjdzie nam obcować z mafią, w której skład jak łatwo się domyśleć nie wchodzą mili panowie. Uwaga! Niewychowani mężczyźni, którzy lubią grzeszyć to nie jedyne źródło zła. Tytułowe kobiety są wyjątkowe, więc potrafią zamieszać w głowie nawet najbardziej zaciętemu bossowi mafii ,a wtedy każdy niecny plan może na momencik zostać odstawiony na bok. Upss, zdarza się…;)

 

Więcej na temat książki:

http://www.granice.pl/ksiazka,7-kobiet-mafii,3754667

http://forum.gazeta.pl/forum/w,244905,158463978,158463978,7_Kobiet_Mafii_debiut_Mateusza_Wieczorka.html

http://eprasa.pl/ebook/mateusz-wieczorek-7-kobiet-mafii

http://www.bookhunter.pl/ksiazka/12092/7_kobiet_mafii.html