Choć Michał Krupa nie zwykł określać się mianem pisarza musimy przyznać, że jest nim z całą pewnością, skoro oddał w ręce czytelników już kilka wyśmienitych pozycji. Autor traktuje pisanie jako naturalny element życia, świetną zabawę i wyśmienity sposób na relaks. Takowe podejście okazuje się swego rodzaju „złotym środkiem”, bo pozytywne wibracje autora udzielają się czytelnikom, którzy już dawno docenili, że Michał Krupa potrafi zaskakiwać w najmniej spodziewanym momencie i przekraczać wszelkiego rodzaju granice.

Chcąc przybliżyć twórczość Michała Krupu należy wymienić następujące pozycje:

„Łosoś norwesko-chiński”– komedia absurdu, która mile zaskoczy nas dosłownie wszystkim. Bohater Maciej ma problem, bo trudno mu napisać książkę o swym życiu, ale nie wie, że za moment uruchomiona zostanie machina, która poplącze ze sobą najbardziej nieprzewidywalne sytuacje. Pobyt w Ruchanku Dolnym, gdzie Maciej będzie szukał natchnienia na pewno nam się przyda.

„Łosoś a la Africa”– kontynuacja powieści “Łosoś norwesko-chiński”, w której spotkamy znanych nam bohaterów: Macieja, Agaty, kapitana Zbigniewa Lisieckiego, majora Karola Nowaka i jego grupy do wojskowych operacji specjalnych. Osób, które czytały część pierwszą, do drugiej zachęcać nie trzeba, a kto zacznie od drugiej z pewnością wróci do pierwszej po więcej.

„Maślana- czas pokoju” – to już literatura dla lubiących się bać, bo tytułowy Maślana to płatny zabójca, który zdaje się opanował fach do perfekcji. Ponadto autor zaoferuje nam kontakt z mafią, policją, Żydami, ludzkimi potworami powstałymi w skutek podania tajemniczego serum, i Panną Magdalena, która jest twórca owej substancji.

„Janek herbu pół krowy” to najnowsza książka autora. „Janek herbu pół krowy” zabierze nas w czasy Władysława Łokietka. Przygotujmy się więc, że na naszej drodze staną smoki, rycerze, księżniczki, leśne babki, i wiele innych nieprzeciętnych postaci.

 

Więcej na temat książek Michała Krupy:

http://ksiazkapolapkach.eu/losos-norwesko-chinski-michal-krupa/

http://recenzjeami.blogspot.com/2014/07/osos-norwesko-chinski-micha-krupa.html

http://zaczytajsie.pl/2014/07/12/michal-krupa-losos-norwesko-chinski/

http://interia360.pl/ksi%C4%85%C5%BCki/recenzje/artykul/losos-norwesko-chinski-michala-krupy,68451

http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2015/01/afrykanska-przygoda-czyli-osos-la.html

http://www.subiektywnieoksiazkach.pl/2015/01/osos-la-africa-micha-krupa.html

http://recenzjemystic.blogspot.com/2014/12/micha-krupa-osos-ala-africa.html

https://wspieram.to/2297-maslana-czas-pokoju.html

http://recenzjeami.blogspot.com/2014/09/projekt-maslana-czas-pokoju.html

http://www.subiektywnieoksiazkach.pl/2015/04/maslana-czas-pokoju-micha-krupa.html

http://www.granice.pl/ksiazka,maslana-czas-pokoju,2779054