Anna Wysocka- Kalkowska jest autorką obdarzoną niezwykłą wrażliwością, która próbuje opisać wszystkie obszary rozbudzające wyobraźnie i uczucia. W jednej z wypowiedzi autorka wspomniała, że „urodziła się, by pisać”, i stwierdzenie to musimy uznać za prawdziwe, ponieważ każda z książek pozwala czytelnikom przeżywać niezapomniane chwile pisane emocjami.

Książki Anny Wysockiej- Kalkowskiej z całą pewnością możemy uznać za literaturę dla kobiet, bo przecież przedstawicielki płci pięknej potrafią docenić pozycje, które poruszają bliską sercu tematykę. Literacka fikcja to bowiem narzędzie, które autorka doskonale wykorzystuje, by opisywać tak dobrze znaną nam rzeczywistość.

 

Polecając książki Anny Wysockiej- Kalkowskiej należy wymienić.

„Kiedy wiosna nie nadchodzi” to pierwsza książka autorki, którą należy uznać za udany literacki debiut. Pozycje czyta się szybko i przyjemnie przemierzając szlaki miłości. Atutem pozycji pozostaje fakt, że tematyka miłości nabiera wielu odcieni i znaczeń, bo przecież uczucie to potrafi łączyć na wiele sposobów. Po przeczytaniu tej pozycji wiosna nadejdzie na pewno, a rozbudzone zmysły dostrzegą wszystko to co zwykliśmy pomijać w szarej codzienności.

“Moje życie bez ciebie” to druga książka autorki, która nakaże nam zmierzyć się z trudną, a zarazem tak naturalną tematyką. Strata bliskiej osoby jest bolesna, i trudno nauczyć się żyć na nowo z pustką w sercu. Żałoba przybiera wiele odcieni i budzi często skrajne zachowania i emocje, ale wszystkie trzeba przeżyć, by ostatecznie zacząć żyć na nowo. Książka wyciśnie z oka niejedną łzę i zmusi do zastanowienia nad kruchością ludzkiego istnienia. Czytelnicy ceniący sobie poruszające książki z pewnością nie rozczarują się lekturą.

Więcej na temat książek autorki:

http://rena-prozazycia.blogspot.com/2014/10/anna-wysocka-kalkowska-kiedy-wiosna-nie.html

http://www.granice.pl/ksiazka,kiedy-wiosna-nie-nadchodzi,1877664 

http://autorzy365.pl/debiut-literacki-anny-wysockiej-kalkowskiej_a944

http://wirtualnywydawca.pl/2015/01/kiedy-wiosna-nie-nadchodzi-poleca-wydawnictwo-psychoskok/

http://wirtualnaksiazka.blogspot.com/2015/11/moje-zycie-bez-ciebie-anna-wysocka.html

http://bookendorfina.blogspot.com/2015/11/moje-zycie-bez-ciebie-anna-wysocka.html