Książka „Shavrill – prośba i żądanie” z pewnością zaskoczy i zadziwi wszystkich. Jeżeli poszukujemy pozycji innej niż wszystkie, która dowiedzie, że jeszcze jesteśmy w stanie poczuć niebywałą ekscytację, to  „Shavrill – prośba i żądanie” spełni te oczekiwania.

Po pierwsze oczaruje nas forma. Nagle okaże się bowiem, że choć stroniliśmy od liryki teraz będziemy gotowi stać się jej fanami. Autor doskonale i nowatorsko łączy w jedną spójną całość prozę i lirykę, a ta całość to przestrzeń nietypowej budowy: 12 rozdziałów, 4 strony wstępu (tu proza), 13 stron wierszem ,4 strony zakończenia (tu znów proza).

W tej książce zadziwia dosłownie wszystko. Już po chwili dajemy się porwać lirycznym wersom i tak płyniemy z nurtem do ostatniej strony. Pomijając niebywała formę, o której można mówić bez końca warto docenić także fabułę. Gdy już trafimy do magicznego Efferen, czyli miejsca, które otwiera przed nami książka czeka nas masa wrażeń. Na naszej drodze staną inne niż znane nam do tej pory elfy, przemierzymy kolejne zadziwiające krainy, przyjdzie nam zmierzyć się z własnymi słabościami, zachwycić, przerazić, wzbić prawie do chmur i spaść, by otrzeć o samo dno.

„Shavrill – prośba i żądanie” na pewno może znaleźć swe miejsce w kategorii „książki na prezent”. Dla fanów fantastyki będzie to kontakt ze znanym gatunkiem w całkiem nowym wydaniu, a dla wszystkich, którzy niemieli jeszcze okazji docenić gatunku jedyna w swoim rodzaju przygoda, która poszerzy literackie horyzonty.

Przestrzeń Shavrill: https://www.facebook.com/Shavrill-247932931934328/

Recenzja:http://www.bookhunter.pl/recenzja/450/shavrill_prosba_i_zadanie.html

http://wirtualnywydawca.pl/2015/10/zgarnij-ksiazke-shavrill-prosba-i-zadanie/