Książek dla dzieci jest cała masa, dlatego tak ważne, by wybrać naprawdę wartościową pozycję, która będzie spełniać pewne kryteria.

Po pierwsze i może najważniejsze piękne ilustracje powinna dopełniać wartościowa treść, bo przecież tak naprawdę to ona jest najważniejsza, a atrakcyjna wizualnie ilustracja to jedynie dopełnienie. Po drugie autor musi posługiwać się piękną, poprawną polszczyzną i zabierać młodych czytelników w świat pełen wartości.

„Zabawki na wakacjach” to bajka, która zasługuje na miano „książki na prezent dla dziecka”. Autorka spełniła wszystkie wymienione wyżej kryteria. Akcja bardzo szybko wciąga, a bohaterowie dają się polubić. Najważniejsze jednak, że czytelnik może utożsamić się z Michałkiem, bo najpewniej przeżył podobną przygodę, i miał problem z dokonaniem wyboru zabawki, która „zasłużyła” na wakacje.

Każdego roku dzieci wyjeżdzające bliżej lub dalej, na krócej lub dłużej stają przed tym trudnym wyborem, a wszyscy rodzice doskonale wiedzą, że tęsknota za ulubionymi zabawkami potrafi utrudniać niejedną chwilę. Michałek jest przemiłym chłopcem i zdaje się, że mógłby mieszkać tuż obok tyle, że jego zabawki wyruszają za nim i pozwolą nam przeżyć masę przygód.

Oczywiście „Zabawki na wakacjach” to polskie zabawki więc dzieciom nie trudno będzie odnaleźć wśród nich własne pluszaki, i zastanawiać się, czy aby na pewno też nie mogą dokonywać podobnych rzeczy.

Recenzja książki:
 http://www.bookhunter.pl/recenzja/454/zabawki_na_wakacjach.html